Ćwiczenia z Maltańską Służbą Medyczną

W czwartkowy wieczór, 28. lipca przeprowadziliśmy w naszej jednostce ćwiczenia ukierunkowane na zagadnienia związane z pierwszą pomocą i kwalifikowaną pierwszą pomocą. Nasi strażacy wspólnie z ratownikami Maltańskiej Służby Medycznej Oddział Andrychów trenowali swoje umiejętności w różnego typu sytuacjach, zakładając najtrudniejszy wariant – przyjazd na miejsce zdarzenia jeszcze bez dodatkowych sił i środków.

Ratownicy MSM aranżowali realistyczne scenki z wykorzystaniem pozorantów oraz fantomów. W pełni wykorzystywany był potencjał lokalizacyjny naszej jednostki. Symulowane zdarzenia dotyczyły między innymi wypadków komunikacyjnych z koniecznością ewakuacji pasażerów czy też innych zdarzeń drogowych typu potrącenia, najechania itp. Nie zabrakło również wydarzeń związanych z zawaleniem się części budynku, zadymieniem piwnicy jak również zdarzeniami z udziałem małych dzieci.

Specyfika ćwiczeń nie ograniczała się jedynie do zdarzeń medycznych. Wzięto pod uwagę także kwestie dowodzenia i organizacji miejsca zdarzenia, podziału obowiązków w rotach, dysponowania dodatkowych sił i środków, szczególnie innych służb do różnego typu zdarzeń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s