Odwiedziny dzieci z klasy 1

W środowe popołudnie, 30.03.2022r naszą remizę odwiedzili wyjątkowi goście. Klasa pierwsza z ZSS Sułkowice-Łęg przyszła do nas aby posłuchać o bezpieczeństwie i prawidłowym zachowaniu w nagłych zdarzeniach.

Podczas wizyty nasi strażacy opowiadali m.in. o sposobie wzywania pomocy gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych zdarzeń, o pracy strażaka oraz o tym jak zachować się widząc nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany. Dzieci mogły przymierzyć ubranie bojowe, czy tez sprawdzić swoje siły a zarazem masę węży strażackich. Z ogromnym entuzjazmem zwiedzili oni wnętrze naszego samochodu ratowniczo-gaśniczego Volvo.

Skupiliśmy się także na pierwszej pomocy. Wykorzystując stacjonujący u nas ambulans, nasz strażak, a zarazem ratownik Maltańskiej Służby Medycznej  przedstawił pracę zarówno wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej, jak również zagadnienia ratownictwa medycznego.

Poza przekazaną wiedzą teoretyczną chcieliśmy, aby pomaganie weszło dzieciom w krew, dlatego każdy z gości mógł spróbować swoich sił prowadząc symulowaną resuscytację na specjalnym fantomie, jak również poćwiczyć ustawianie osoby dorosłej w pozycji bocznej ustalonej.

Dzieci pomimo młodego wieku wykazały się ogromną wiedzą i spostrzegawczością. Wiedza z zakresu medycyny ratunkowej niejednokrotnie wykraczała w znacznym stopniu ponad poziom stosowny dla ich wieku. Jest to powód do zadowolenia i dumy, że w naszych okolicach rośnie młode pokolenie, które wie jak postąpić w krytycznych sytuacjach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s