Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2021

W minioną sobotę, 26.02.2022r odbyło się w naszej remizie walne zebranie sprawozdawcze za rok 2021.

Podsumowano działania naszej jednostki, prowadzone w cieniu pandemii covid-19.

Do zdarzeń alarmowani byliśmy 37 razy, z czego aż 17 dotyczyło pożarów. Biorąc pod uwagę wszystkie jednostki OSP z całego powiatu wadowickiego, jest to drugi co do ilości rezultat. Najważniejsze jednak, ze wszyscy nasi strażacy wracali cało i zdrowo do swoich domów po zakończonych działaniach.

Prezes Zbigniew Pietera, który najczęściej przybywał na wezwanie by nieść pomoc podziękował wszystkim strażakom zaangażowanym w minionym roku. Dotyczyło to nie tylko samych „typowych” interwencji, ale także działań związanych z pandemią.

Pomimo wielu obostrzeń dwóch nowych członków naszej jednostki ukończyło z wynikiem pozytywnym szkolenie podstawowe strażaków-ratowników i czynnie biorą udział w prowadzonych przez nas działaniach.

Miniony rok był dla nas owocny w kwestii pozyskanych środków finansowych. Dzięki dotacji z funduszu covidowego, KSRG, a także dwóm dofinansowaniom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozyskaliśmy m.in. nowoczesne umundurowanie bojowe, buty i rękawice specjalne, a także zestaw do nauki kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Pod koniec roku strażacy z dużym zaangażowaniem przyłączyli się do akcji Chocolate challange dla syna jednego z naszych strażaków.

Przeprowadziliśmy także wewnętrzne szkolenie i ćwiczenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ćwiczono nie tylko samą ewakuację z miejsc niebezpiecznych, ale także szeroki zakres czynności KPP.

Poprzednie lata pokazują, jak bardzo strażacy potrafią dostosować swoje działania do potrzeby sytuacji. OSP to już nie tylko pożary, wypadki czy miejscowe zagrożenia. Z roku na rok poszerza się zakres naszych czynności, jednak jesteśmy przekonani ze wspólnie podołamy ze wszystkim!

Walne zebranie jednogłośnie przyjęło w swoje szeregi dwóch nowych członków. Niebawem rozpoczniemy przygotowania do kursów, by nasi nowi strażacy także mogli brać udział w działaniach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s