Dotacja WFOŚiGW Kraków

W ostatnim czasie zostaliśmy jednym z beneficjentów Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W ramach projektu zakupione zostały dwie sztuki ubrań specjalnych, dwie kominiarki oraz dwie pary butów specjalnych. Pozwolą one na istotne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa strażaków podczas działań, ergonomii pracy, a także widoczności np. podczas zdarzeń w ciągach komunikacyjnych.

Całkowity koszt zadania wyniósł 7 709,90zł, z czego 3 854,95zł pochodzi z WFOŚiGW. Pozostała część kosztów została sfinansowana ze środków własnych OSP. Wskazany zakup jest kolejnym tego typu zakupem w ostatnich latach. W minionym roku również z pomocą środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zakupione zostały nowoczesne hełmy dla strażaków ratowników.

W ramach dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i Programu „Mały Strażak”, zrealizowaliśmy projekt pn. „Rozwój Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Sułkowicach-Łęgu”. Zadanie polegało na zakupie trenażera AED oraz fantoma do prowadzenia resuscytacji. Elementy pozwolą na poprawę jakości kształcenia młodych ludzi, by w sytuacji kryzysowej potrafili prawidłowo zareagować, a nawet uratować komuś życie.

Całkowity koszt zadania wynosił 2 850,21zł, z czego 1 167,70zł pochodziło z WFOŚiGW,
a 1 682,51zł ze środków własnych OSP.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s