Dofinansowania WFOŚ

Wszelkiego typu działania mające na celu modernizację wyposażenia, zakup środków ochrony indywidualnej itp. wiążą się z koniecznością dysponowania środkami finansowymi. Między innymi dzięki życzliwości mieszkańców naszej miejscowości oraz sponsorów możliwe jest wyposażenie strażaków ratowników, którzy biorą bezpośredni udział w działaniach ratowniczych w najnowocześniejszy sprzęt ochronny i ratowniczy. Jest to jeden z filarów bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczych.

Zarząd OSP wraz z Druhami w aktywny sposób poszukuje także innych źródeł finansowania. Obecne działania już od kilku lat ukierunkowane są na maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa, ergonomii pracy oraz widoczności strażaków podczas działań. Rezultatem jest np. zakup 12 nowoczesnych hełmów fluorescencyjnych Dragon HT 05, w których zobaczyć można naszych strażaków w trakcie działań. Ich zakup współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a także ze środków własnych.

W bieżącym roku także zgłosiliśmy swoje oferty konkursowe do kilku dotacji pochodzących z różnych źródeł finansowania. Na chwilę obecną trwają prace związane z przygotowaniem się do podpisania umowy z WFOŚ Kraków w ramach aż dwóch dotacji! Nasza oferta została pozytywnie przyjęta w ramach projektu „Mały Strażak”. Do konkursu zgłoszonych zostało 52 wnioski, a dofinansowanie przyznano 29 jednostkom z województwa Małopolskiego. Nasze zadanie pn. „Rozwój Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Sułkowicach-Łęgu” otrzymało 1 167,70zł dotacji. Niestety ze względu na duże zainteresowanie każdy z dotowanych otrzymał maksymalnie 50% wnioskowanej kwoty. Pozostała część kosztów zadania zostanie pokryta ze środków własnych. W ramach projektu planowany jest zakup trenażera AED oraz fantoma. Te elementy szkoleniowe posłużą zarówno najmłodszym wychowankom naszej OSP jak również osobom dorosłym. Mają za zadanie pomoc w nabyciu praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Więcej informacji: https://www.wfos.krakow.pl/wyniki-naboru-program-maly-strazak/

Drugi projekt współfinansowany z WFOS Kraków dotyczy „OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU FINANSOWANIA SŁUŻB RATOWNICZYCH. CZĘŚĆ 2) DOFINANSOWANIE ZAKUPU SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH”. Nasz projekt pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa strażaków ratowników z OSP Sułkowice-Łęg” znalazł się wśród 89 beneficjentów programu. Warto podkreślić, iż do dofinansowania nie zakwalifikowano 125 wniosków. W ramach zadania przyznane zostały środki w wysokości 3 855,40zł. W ramach całego projektu zakupione zostaną 2 komplety nowoczesnych ubrań dla strażaków, 2 pary butów specjalnych oraz kominiarki niepalne. Podobnie jak w przypadku poprzedniego dofinasowania pozostałe środki pochodzić będą ze środków własnych.

Więcej informacji: https://www.wfos.krakow.pl/wyniki-naboru-ogolnopolski-program-finansowania-sluzb-ratowniczych-czesc-2-dofinansowanie-zakupu-sprzetu-i-wyposazenia-jednostek-ochotniczych-strazy-pozarnych/

Obecnie oczekujemy na wyniki jeszcze kilku konkursów na dofinansowanie do wyposażenia OSP. Rezultaty przedstawimy po pozytywnym dla nas ogłoszeniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s