Zderzenie samochodów w Sułkowicach

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 31. maja na skrzyżowaniu ulicy Wspólnej i Mostowej. Około godziny 17:00 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jednym z pojazdów poruszało się małe dziecko.

Do działań zostały zadysponowane zastępy z JRG Andrychów, OSP Sułkowice-Łęg, OSP Sułkowice Bolęcina, a także Policja i ZRM. Podczas działań droga była czasowo nieprzejezdna.

Zadaniem naszej jednostki było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie wsparcia psychicznego oraz pierwszej pomocy poruszającym się pojazdom a także pomoc w udrożnieniu przejazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Miejsce działań stanowi niebezpieczny punkt na naszym obszarze chronionym. Na łuku uczęszczanej drogi znajduje się skrzyżowanie z dwiema bocznymi ulicami. Podczas prowadzenia czynności w takich miejscach szczególnie ważna jest dobra widoczność strażaków, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy bezpieczeństwo ratowników. Umundurowanie w kolorze piaskowym spełnia tutaj swoje zadanie, zwiększając widoczność druhów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s