Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2021

W minioną sobotę, 29. maja odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w naszej jednostce. Podsumowało ono nie tylko miniony 2020 rok sprawozdawczy, ale także całą kadencję Zarządu.

Druhowie bez sprzeciwu przyjęli sprawozdanie z działalności, która między innymi przypadała na trudny okres pandemii. Podczas zebrania wybrane zostały władze OSP na kolejne lata w niezmienionym składzie:

Zarząd OSP:
Prezes – Pietera Zbigniew
Naczelnik – Góra Andrzej
Z-ca naczelnika – Ryłko Andrzej
Skarbnik – Matejko Marek
Sekretarz – Ochmanek Daniel
Gospodarz – Pietera Ryszard
Członek Zarządu – Lachendro Łukasz

Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący – Maśka Franciszek
Członek – Walczak Stefan
Członek – Kuźma Krzysztof.

Rok 2020 był okresem specyficznym dla działalności stowarzyszenia. Byliśmy zmuszeni przerwać zarówno szkolenia strażaków ratowników, ćwiczenia, jak również zajęcia z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Nie odbyły się także żadne zawody sportowe i pożarnicze, odwołano turniej OTWP. Uczestniczyliśmy w 31 działaniach ratowniczo-gaśniczych – były to głównie miejscowe zagrożenia (19) oraz pożary (12). Warto podkreślić, iż jest to trzykrotny spadek ilości wyjazdów w stosunku do 2019 roku. Braliśmy udział w nietypowych działaniach, związanych z pandemią, polegających np. na dezynfekcji miejsc publicznych.

Samo zebranie miało kameralny charakter. Udział wzięli w nim wyłącznie członkowie OSP, bez zaproszonych gości w pełnym reżimie sanitarnym. Nie przeszkodziło to jednak w podjęciu merytorycznej dyskusji o przyszłości i planach dalszej działalności. Omówiono kilka istotnych elementów związanych z nowymi zagrożeniami, takimi jak np. pożary instalacji fotowoltaicznych. W nadchodzącym czasie planowany jest powrót do regularnych spotkań oraz zorganizowanie większych ćwiczeń. Plany te jednak w dużej mierze zależą od panującej sytuacji i obostrzeń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s