Pożar poddasza w Targanicach

Kilkanaście minut po godzinie 4:00 w piątek, 21. maja otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza jednego z domów w Targanicach na ulicy Kasztanowej. Do zdarzenia wyjechał zastęp GCBA Volvo. Na miejscu stwierdzono, że pożarem objęta jest znaczna część dachu budynku mieszkalnego, a osoby zamieszkujące budynek opuścił go przed przyjazdem straży pożarnej.

Działania strażaków z naszej jednostki polegały na wykonaniu zasilania wodnego oraz zabezpieczeniu dostępu do wody, której konieczne było dowożenie do miejsca zdarzenia. W tym samym czasie wraz z działającymi na miejscu innymi zastępami wykonywaliśmy dostęp do źródła ognia, aby ten nie mógł się rozprzestrzenić na pozostałą część dachu. Z budynku usunięto także zalegające elementy pogorzeliska, które mogłyby spowodować zagrożenie ponownego pojawienia się ognia.

Na miejscu działania były prowadzone przez JRG Andrychów, OSP Targanice Górne, OSP Sułkowice-Łęg, OSP Targanice Dolne, Policję oraz Pogotowie Energetyczne. Zakończenie działań oraz przywrócenie pojazdu i wyposażenia do pełnej gotowości zakończyliśmy około godziny 8:00.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s