Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko działania związane z niesieniem pomocy w przypadku nagłych zagrożeń, usuwanie skutków nagłych zjawisk pogodowych czy miejscowych zagrożeń. Przykładem tego są Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

W szeregach MDP młodzież poprzez aktywne spędzanie czasu zdobywa wiedzę i umiejętności związane z ochroną przeciwpożarową, pierwszą pomocą czy też podstawowymi działaniami związanymi z nagłymi wypadkami. Wszystkie zajęcia dostosowane są do wieku  oraz możliwości podopiecznych. Ćwiczenia i zajęcia pozwalają na poznanie i obycie się ze sprzętem pożarniczym dostępnym w naszej jednostce, dzięki czemu w przyszłości zainteresowani będą dobrze przygotowani do rozpoczęcia służby jako czynni strażacy.

Podczas ostatnich ćwiczeń młodzież miała możliwość m.in. zapoznać się z wyposażeniem lekkiego samochodu ratownictwa technicznego. Poznali sposób podawania wody za pomocą szybkiego natarcia oraz możliwości z tym związane, rozpoczęliśmy również ćwiczenia związane z musztrą. Kolejne spotkanie będzie miało miejsce we środę – 22.07.2020 – o godzinie 18:00. Wszystko z zachowaniem najwyższej staranności w zakresie higieny oraz ochrony przed wirusem.

Serdecznie zapraszamy zainteresowaną młodzież w wieku 10 – 18 lat! Oczywiście w razie wątpliwości można przybyć wraz z rodzicami, bądź skontaktować się z nami wcześniej. Udzielimy wszelkich potrzebnych informacji! Na naszym facebooku będziemy informować o nowych pomysłach i realizacjach.

Nasza młodzież jeszcze przed pandemią miała okazję zaprezentować się w Radiu Andrychów! Podczas walnego zebrania przeprowadzony został wywiad, którego transmisja miała miejsce w lokalnych mediach. Plany na najbliższą przyszłość zapowiadają intensywne działania i z pewnością będziemy się nimi z Państwem dzielić! To właśnie młodzież jest naszą przyszłością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s