Nowe wyposażenie

Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach zapewniania wysokiego poziomu bezpieczeństwa na terenie naszego regionu, przekazała do naszej jednostki nowoczesny opryskiwacz STIHL SR 430. Jest to spalinowy opryskiwacz, który w strażach pożarnych znajduje szerokie zastosowanie. Używany jest m.in. podczas gaszenia pożarów traw, neutralizowania substancji ropopochodnych czy też do odkażania infrastruktury miejskiej. Obsługiwany jest przez jedną osobę. Został włączony do podziału bojowego na ciężkim samochodzie ratowniczo-gaśniczym Volvo.

Jak pamiętacie, aby nowy samochód Volvo mógł zmieścić się do garażu, konieczna była jego gruntowna modernizacja. W znacznym stopniu ograniczała nas wysokość. Niestety drabina wysuwna dwuprzęsłowa, która przewożona była na poprzednim pojeździe Star, nie mieściła się w garażu na dachu Volvo. Rozwiązaniem sytuacji było wykorzystanie drabiny nasadkowej, którą tymczasowo zamocowano na dachu nowego pojazdu. W ostatnim czasie ze środków własnych zakupiliśmy nową drabinę ratowniczą. Ta 8m drabina wysuwna trzyprzęsłowa DWN 3080/3 nie wystaje ponad kabinę pojazdu, dzięki czemu swobodnie mieści się w garażu.

W ostatnim czasie na rynku pojawił się także nowy typ kluczy do połączników węży strażackich. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, szczególnie gdy zwiększają one ergonomię pracy strażaków! Typ ten pozwala bowiem na pracę z każdym rozmiarem węży, łącznie z wężami ssawnymi W110. O wnioskach co do kluczy na pewno podzielimy się po testach w boju.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s