Ćwiczenia taktyczno-bojowe „Klasztor 2011”

7. listopada 2011 roku miały miejsce powiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe z udziałem sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, oraz jednostek wspomagających ksr-g.

Ćwiczenia składały się z dwóch części: teoretycznej i taktyczno-bojowej. Pierwsza część polegała na szczegółowym omówieniu warunków bezpieczeństwa i higieny pracy strażaków. Część druga to to działania ratowniczo-gaśnicze w tym ewakuacja osób oraz kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna i psychologiczna.

Wśród pozorantów którzy byli ewakuowani z budynku byli uczniowie okolicznej szkoły, oraz członkowie naszej jednostki.

Opis założonej sytuacji:

Około godz. 18:00 w czasie wykonywania standardowych prac ogrodniczych
wokół klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Wadowicach pracownik gospodarczy zauważył dym wydobywający się z poddasza nad częścią klasztoru tzw. klauzurą. Widząc to, niezwłocznie udał się w to miejsce, korzystając z klatki schodowej wychodzącej na południową część klasztoru.
W okolicach wejścia na strych zawrócił z powodu znacznego zadymienia obiektu, telefonując równocześnie do straży pożarnej.

Dzwoniący poinformował dyżurnego stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach o zaobserwowanej sytuacji: z poddasza nad tzw. klauzurą wydobywa się dym, który jednocześnie rozprzestrzenia się na korytarze i klatkę schodową. Według szacunkowych danych zgłaszającego w obiekcie klasztornym przebywa łącznie około 30 osób.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s