Inspekcja Gotowości Bojowej

     21. czerwca 2011 roku o godzinie 10.20 miała miejsce Inspekcja gotowości bojowej OSP Targanice Górne, oraz naszej jednostki. Po upływie kilku minut druhowie z obu jednostek byli kompletnie wyposażeni i gotowi do działań.

Założeniem było ugaszenie pożaru w pomieszczeniu pralni w budynku OSP, użycie sprzętu ODO, oraz zabezpieczenie zaopatrzenia wody.

Po rozdzieleniu zadań dowodzący akcją (dh. Andrzej Góra) nadzorował prowadzone czynności, oraz prowadził korespondencję z „centralą”. Sporządzono linie główną, linie zasilającą samochody w wodę, oraz linie gaśniczą. Miejsce całej akcji zostało zabezpieczone pachołkami. Kilku druhów z obu jednostek w aparatach powietrznych udało się do epicentrum pożaru. Poprowadzono tam linie gaśniczą, jednak wyjście zostało zatarasowane co uniemożliwiło samodzielne wyjście strażaków z pomieszczenia. Czujniki bezruchu znajdujące się na aparatach poinformowały innych kolegów będących na zewnątrz o niebezpieczeństwie. Od razu wysłano tam druhów w aparatach powietrznych, którzy mieli pomóc swoim kolegom. Razem odblokowano wyjście, oraz oddymiono pomieszczenie.

W inspekcji brali udział: st. kpt. Jacek Kolber, st. kpt. Antoni Hutniczak, oraz dh kpt. Marek Nowak.

Foto: Jacek Kolber & Kamil Góra

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s